Generate Your Own Glitter Graphics @ GlitterYourWay.com - Image hosted by ImageShack.us Generate Your Own Glitter Graphics @ GlitterYourWay.com - Image hosted by ImageShack.us

NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » EMOCJE » NIE DUŚ W SOBIE, MÓW CO CZUJESZ

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

Nie duś w sobie, mów co czujesz

  
Tabaluga71
08.10.2008 09:20:08
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Administrator 

Posty: 2686 #163493
Od: 2008-2-14
Przyjaciółka cię irytuje, a mąż sprawia przykrość, ale nie mówisz o tym, by nie zaczynać sporu? To błąd! Wyrzuć to z siebie, ale zrób to dobrze. Emocje znajdą ujście, a ty rozwiążesz problem.

Nasze relacje z bliskimi budowane są na różnych, czasem nawet skrajnych emocjach. Zachowania innych mogą nas cieszyć, złościć, irytować, oburzać itp. Choćbyśmy bardzo chcieli, nie możemy ich opanować, ale często próbujemy je ukryć lub udawać, że ich nie odczuwamy. Nie należy tego robić. Trzeba nauczyć się mówić o swoich uczuciach, ale w taki sposób, by rozwiązywać problemy, a jednocześnie nikogo nie ranić.

Przyjaźń to szczerość
Twoja przyjaciółka i ty mieszkacie na dwóch krańcach miasta. Gdy chcecie się spotkać, ona zawsze zaprasza do siebie. Kiedy proponujesz spotkanie w swoim domu, mówi, że to za daleko. Złości cię to, bo poświęcasz sporo czasu na dojazd i powrót. Ale nie mówisz o tym, bo nie chcesz konfliktu.
RADA
Przyjaźń powinna być oparta na wzajemnej sympatii, wsparciu i zrozumieniu, ale też szczerości. Jeśli będziesz udawała, że wszystko między wami się układa, a w głębi duszy będziesz czuła narastająca złość, czy to będzie dobra relacja? Dlatego powiedz przyjaciółce: "Chcę, byś teraz ty przyjeżdzała do mnie. Musi byc sprawiedliwie". Jeśli przyjaciółka ci odmówi, oznacza to, ze nie jest to prawdziwa przyjaźń.

Mów, gdy ci przykro
Twój mąż na co dzień jest miłym, serdecznym człowiekiem, ale gdy odwiedzają was goście, zaczyna być wobec ciebie złośliwy i kpi z tego, co robisz i mówisz. Nie wiesz, jak mu o tym powiedzieć, tym bardziej że nikt oprócz ciebie nie widzi w jego zachowaniu nic złego. A twoja złość narasta.
RADA
Relacje między małżonkami musi cechować wzajemny szacunek i szczerość. Jeśli coś ci nie odpowiada w zachowaniu męża, powiedz mu o tym, bo te
emocje nie znikną, a wybuchną w najmniej odpowiednim momencie. Dlatego gdy goście wyjdą, powiedz mu jasno: „Proszę, byś nigdy więcej nie był wobec mnie tak złośliwy. Jest mi bardzo przykro, gdy słyszę takie słowa”. Zauważ, że mówisz tylko o swoich uczuciach i prosisz o zmianę. Nie obrażasz
męża i nie robisz mu awantury.

Jasno określ zasady
Nasze dzieci kochamy najbardziej na świecie, dlatego też czasem najbardziej na świecie nas denerwują. To jest normalne. Dlatego, jeśli bałagan w pokoju twojego dziecka doprowadza cię do furii lub jego zachowanie jest nie do przyjęcia, powiedz mu o tym, ale we właściwy sposób.
RADA
Nie krzycz na dziecko i nie obrażaj go. Powiedz: „Mieszkamy pod jednym dachem, prosze, przestrzegajmy pewnych zasad. Wszyscy dbajmy o to, by było czysto, ty też powinieneś to robić”. I ustal, kiedy i jak ma sprzątać. Z emocjami jest tak, że gdy się o nich umiejętnie powie, przestają być problemem.
źródło:claudia
  
Electra19.04.2019 10:39:06
poziom 5

oczka
  
Magnolia
12.01.2009 12:34:44
poziom 5Grupa: Użytkownik

Posty: 405 #203346
Od: 2008-3-27
rady radami ale życie życiem nie zawsze da się szczerze powiedzieć co leży człowiekowi na sercu bo druga strona zaraz się obraża i ciche dni gotowe ehhhh życie

Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

  << Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » EMOCJE » NIE DUŚ W SOBIE, MÓW CO CZUJESZ

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | CyberCiekawostki | darmowe forum | sklepy
opinie, testy, oceny | katalog stron | toplsta


BanMax.com - skuteczna reklama - wymiana bannerowa Najlepsze fora w Sieci!