Generate Your Own Glitter Graphics @ GlitterYourWay.com - Image hosted by ImageShack.us Generate Your Own Glitter Graphics @ GlitterYourWay.com - Image hosted by ImageShack.us

NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » ŚWIAT I WYDARZENIA » JEDNAK BĘDĄ ŚLEDZIĆ INTERNAUTÓW?

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

Jednak będą śledzić internautów?

  
Jolita
12.09.2009 06:54:12
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Administrator 

Posty: 2935 #320888
Od: 2008-2-14
Polscy użytkownicy internetu nie mogą spać spokojnie. Policja oraz służby specjalne chcą śledzić każdy nasz krok w sieci. Czy oznacza to koniec wolności w internecie?

Pod koniec sierpnia 2009 roku media informowały, że w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji powstał pomysł wprowadzenia do ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną zmian, które pozwolą na inwigilowanie polskich internautów.

Po tych informacjach ministerstwo przyznało, że był takie plany, ale pomysł budził wiele kontrowersji i uznano, że jakiekolwiek dalsze działania prawne w tym zakresie wymagają szerokiej i dogłębnej dyskusji społecznej.

Teraz pomysł powraca. Jak dowiedziała się "Rzeczpospolita", ministerstwo w liście do wydawców przyznaje, że proponowany przez policję pomysł wprowadzenia tzw. obowiązku retencji (gromadzenia) danych o użytkownikach internetu nie upadł. To oznacza, że wkrótce każdy krok polskich internautów będzie kontrolowany.

Z informacji "Rzeczpospolitej" wynika, że firmy internetowe będą musiały na swój koszt gromadzić na potrzeby organów ścigania m.in. tzw. logi oraz dane z arkuszy rejestracyjnych wypełnianych w sieci. Problem w tym, że policja domaga się niejawnego, zdalnego i nie podlegającego żadnej kontroli dostępu do tych danych.

Jaka będzie przyszłość tego pomysłu pokażą najbliższe miesiące. Ministerstwo zapewnia, że w obecnie przygotowywanych przepisach nie uwzględniono zagadnień dotyczących retencji danych o ruchu w sieci. Skupiono się natomiast na kwestiach związanych z ułatwieniem działalności przedsiębiorców internetowych, a w szczególności na zasadach wyłączenia odpowiedzialności usługodawców, ochronie danych osobowych, obowiązkach informacyjnych i ochrony konsumenta oraz na reklamie internetowej.


Media2.pl


***************************************************************************

No jeszcze tylko tego brakowalo zaskoczony
_________________
Dawniej ludzie wiedzieli mało, ale to "mało" poruszało do głębi ich serca. Dzisiaj ludzie wiedzą wiele, ale to "wiele" porusza ich tylko powierzchownie i karykaturalnie.
  
Electra24.04.2019 21:48:22
poziom 5

oczka
  
Tamar102
12.09.2009 13:55:14
poziom 4

Grupa: Użytkownik

Posty: 298 #321048
Od: 2009-6-5
Te pomysły rodzą się z podszeptów niskich cywilizacji kontrolujących ziemię, opisuje te mechanizmy pan Myrcik i prof. Pająk, na podstawie spotkań z UFO pewnego polaka na stronie http://www.angelus-silesius.pl/
  
ania2105
12.09.2009 22:30:14
poziom 2

Grupa: Użytkownik

Posty: 58 #321361
Od: 2009-1-7
uwazam to za naruszenie "wolności osobistej " człowieka... a prościej za najgorsze świństwo..jakie mozna wymyślić drugiemu czlowiekowi...jeszcze trochę a specjalne kamerki będą ślidzić każdy Nasz krok.... niespecjalnie wesoła przyszlość Nam sie szykuje...Protestuję ... jestę zdecydowanie na NIE..
  
Maliga
31.12.2018 01:45:55
Grupa: Użytkownik

Posty: 6 #2623598
Od: 2018-12-31
Na szczęście jeszcze trochę chronią nas przepisy o ochronie danych osobowych. Nie wiem, czy wiecie np., że nagrania audiowizualne mogą stanowić informacje publiczną? pisze na ten temat autor artykułu:

TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA


Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

  << Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » ŚWIAT I WYDARZENIA » JEDNAK BĘDĄ ŚLEDZIĆ INTERNAUTÓW?

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | CyberCiekawostki | darmowe forum | sklepy
opinie, testy, oceny | katalog stron | toplsta


BanMax.com - skuteczna reklama - wymiana bannerowa Najlepsze fora w Sieci!